Tickets and matchday packages Fan zone sign up Webshop

Foto: Mitch van Trigt

Heroes Den Bosch heeft vrijdagavond in de Maaspoort een overtuigende overwinning geboekt op Zeeuw & Zeeuw Rotterdam City Basketball. Na vier kwarten stond er een 79-50 score op het bord, en de Bosschenaren kwamen de hele wedstrijd geen moment achter. Topscorers aan de kant van Heroes Den Bosch waren JJ Harper met 17 punten en Maik Bouwer, die met 15 punten en 11 rebounds een double-double noteerde.

Ismaël Diouf opent na ruim een minuut de score, waarna Lagio Grantsaan de stand direct weer gelijk trekt: 2-2. Daarna neemt Heroes het initiatief. Bouwer, Alex Hunter en Harper zorgen voor een 8-5 voorsprong, en via een tweede score van Bouwer en twee vrije worpen van Harper loopt de thuisploeg uit naar 12-5. Hunter en aanvoerder Menno Dijkstra raken vervolgens allebei van achter de driepuntslijn, goed voor 18-7. Marcus Dockery bepaalt met een vrije worp de stand na het eerste kwart op 19-9.

Rotterdam begint sterk aan het tweede kwart. Na punten van Chermano van La Parra en Isaiah Gaines zet Marcus Tomashek met twee driepunters op rij de bezoekers terug in de wedstrijd: 21-19. Heroes Den Bosch heeft daar een stevig antwoord op. Harper, Niels van Holst en Diouf tekenen voor een 12-0 run, die met een hookshot van Diouf wordt afgesloten op 33-19. Gaines scoort vlak voor de zoemer nog, waardoor Heroes met 33-21 de rust in gaat.

Na rust houdt Heroes de bezoekers op afstand. Bouwer is in deze fase nadrukkelijk aanwezig met zes punten en een driepunter van Harper zet de thuisploeg op 46-30. Rotterdam blijft via Gaines en Grantsaan in de buurt, maar Van Holst raakt met nog anderhalve minuut te spelen van afstand: 51-34. Na een vrije worp van Grantsaan is de stand na drie kwarten 51-37.

In het laatste kwart loopt Heroes Den Bosch definitief uit. Joep van Gestel benut drie vrije worpen en met een driepunter van Hunter is de voorsprong voor het eerst twintig punten: 61-41. Bouwer en Van Holst brengen de stand even later op 66-42. Daarmee heeft Heroes met Harper, Bouwer en Van Holst drie spelers in de dubbele cijfers. Driepunters van Charlon Kloof, Diouf en Van Gestel vergroten het verschil tot 31 punten, 79-48. Jonathan Verkerk zet in de slotseconden de eindstand op het bord: 79-50.
 

Tags:

BNXT League

Keep me Posted!

Want to stay informed of our latest news? Then sign up for our newsletter!